Wolontariat

Jednym z elementów Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego jest współpraca z wolontariuszami. Podczas tegorocznej edycji, realizowanej pod nazwą Twarze Małopolski. XIII Dni dziedzictwa Kulturowego przebiegała ona następująco:

17 marca 2011

SPOTKANIE INFORMACYJNE
Na spotkaniu informacyjnym zaprezentowaliśmy wolontariuszom misję i projekty realizowane przez Małopolski Instytut Kultury. Przedstawiliśmy ideę Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego oraz opowiedzieliśmy o planach dotyczących instalacji artystycznej „Powiązania” na Małym Rynku w Krakowie promującej tegoroczną edycję Dni.

Ogłoszenie o naborze wolontariuszy

31 marca 2011
SZKOLENIE
Podczas szkolenia zaprezentowaliśmy obiekty i postacie biorące udział w tegorocznej edycji Dni, przedstawiliśmy zadania wolontariuszy oraz informacje organizacyjne. Przeprowadziliśmy rekrutację wolontariuszy do poszczególnych zadań i obiektów.Kwiecień–maj 2011

SPOTKANIA Z KOORDYNATORAMI TRAS
Na spotkaniach poszczególni koordynatorzy zaprezentowali program tegorocznej edycji Dni na trasie i w poszczególnych miejscowościach. Wolontariusze otrzymali podstawowe wiadomości historyczne i merytoryczne o obiektach oraz informacje o programie. W ramach spotkań zrealizowano też kilka wyjazdów do niektórych miejscowości.

7–15 maja 2011

INSTALACJA „POWIĄZANIA” NA MAŁYM RYNKU
W ramach współpracy z MIK 18 wolontariuszy przez cały okres prezentowania instalacji zapraszało turystów do oglądania wystawy oraz informowało o programie tegorocznych Dni. Wolontariusze przeprowadzili też mini-badania ewaluacyjne wystawy.

9–13 maja 2011

OBSŁUGA INFOLINII ORAZ PROMOCJA
Wolontariusze pomagali nam w obsłudze infolinii dla odbiorców projektu oraz współpracowali z nami przy dystrybucji materiałów promocyjnych.

13 maja 2011

INAUGURACJA PROJEKTU
4 wolontariuszki pomagały nam w organizacji i realizacji uroczystości inauguracyjnej projektu Twarze Małopolski. XIII Dni Dziedzictwa Kulturowego.


14–15 maja 2011

FINAŁ XIII EDYCJI MAŁOPOLSKICH DNI DZIEDZICTWA KULTUROWEGO
Podczas finału wydarzenia 49 wolontariuszy współpracowało z nami przy obsłudze punktów informacyjnych oraz obsłudze organizacyjnej wydarzenia.


18 maja 2011

SZKOLENIE Z EWALUACJI
Dla 7 wolontariuszy odbyło się szkolenie Ewaluacja projektów w kulturze. Wolontariusze współpracowali z nami przy analizie ankiet ewaluacyjnych wypełnionych przez turystów podczas tegorocznej edycji projektu.

19 maja 2011

SPOTKANIE EWALUACYJNE
Na spotkaniu podsumowaliśmy tegoroczną edycję Dni. Wysłuchaliśmy relacji wolontariuszy z poszczególnych miejscowości. Przeprowadziliśmy też ewaluację procesu rekrutacji i współpracy z wolontariuszami.

W projekcie Twarze Małopolski. XIII Dni Dziedzictwa Kulturowego wzięło udział 61 wolontariuszy – studentów i absolwentów krakowskich uczelni (Akademii Górniczo-Hutniczej, Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum”, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego).

Łącznie wolontariusze zaangażowani w tegoroczną edycję Dni przepracowali w MIK 1677 godzin.

Wszystkim wolontariuszom jeszcze raz bardzo dziękujemy za pomoc!

Jedna odpowiedź na „Wolontariat

  1. Joanna pisze:

    Jeśli myślisz o wolontariacie w MIKu to jest to jeden z lepszych pomysłów, na które można wpaść:) Profesjonalne i ciepłe podejście, przyjaźni koordynatorzy i koordynatorki. Można nauczyć się mnóstwa rzeczy praktycznych przy organizacji wydarzeń kulturalnych, a także zdobyć widzę na temat obiektów, do których się jedzie. Polecam wolontariat przy Dniach Dziedzictwa!:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>