Konkurs plastyczny „Skarby Małopolski”

VIII konkurs 2010/2011:
relacja z warsztatów
werdykt

Katalog VII konkursu plastycznego „Skarby Małopolski” (2009/2010)
Katalog VI konkursu plastycznego „Skarby Małopolski” (2008/2009)
Katalog V konkursu plastycznego „Skarby Małopolski” (2007/2008)

Małopolski Instytut Kultury
ul. Karmelicka 27
31-131 Kraków

telefon: +48 (12) 422 18 84
faks: +48 (12) 422 55 62

Twoje imię (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

Przepisz kod z obrazka do pola poniżej
Aby używać Captcha musisz zainstalować wtyczkę Really Simple Captcha.

Konkurs jest adresowany do uczniów i nauczycieli gimnazjów oraz animatorów kultury. Obejmuje dwie kategorie. Nauczyciele zaproszeni są do przedstawienia scenariuszy zajęć, w których dziedzictwo kulturowe jest kontekstem do rozwijania u uczniów wybranych kluczowych kompetencji (umiejętność uczenia się; kompetencje społeczne i obywatelskie; inicjatywność i przedsiębiorczość; świadomość i ekspresja kulturowa), uczniowie zaś do prezentacji własnych wypowiedzi plastycznych.

W ramach konkursu dla nauczycieli organizowane są sesje prezentujące nowe metody pracy z dziedzictwem kulturowym. Następnie nauczyciele, już samodzielnie, przygotowują i realizują warsztaty dla uczniów, którzy z kolei mają w plastyczny sposób wyrazić zdobyte w ich trakcie doświadczenia. Oceniane są: aktywne uczestnictwo, osobista perspektywa i niekonwencjonalność.

Zwieńczeniem konkursu jest wystawa nagrodzonych prac plastycznych oraz prezentacja nagrodzonych scenariuszy i prac w katalogu cyfrowym.

Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego i scenariuszowego oraz wernisaż wystawy odbędzie się 13 maja podczas uroczystości inauguracyjnej Twarzy Małopolski. XIII Dni Dziedzictwa Kulturowego w kinie „Kijów” (obecnie KIJÓW.CENTRUM).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>